Forumaki
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΟΣ ΤΟΠΟΣ
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Ignacio Scocco

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Witch King
Administrator
Administrator
Witch King


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 377
Ηλικία : 31
Τόπος : Μέσα στην πίστα τ' ουρανού...!!
Ομάδα : ΑΕΚ
Ασχολίες : Υπολογιστές, Αθλητικά, Video Games
Registration date : 20/01/2008

Ignacio Scocco Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ignacio Scocco   Ignacio Scocco EmptyΠεμ Ιουν 19, 2008 12:54 am

Ο Ιγνάσιο Σκόκο αποτελεί κι επισήμως παίκτη της ΑΕΚ, καθώς η Ένωση προχώρησε στην ανακοίνωση της συμφωνίας με τον Αργεντινό ποδοσφαιριστή για την επόμενη τριετία.

Αναλυτικά, η ανακοίνωση της ΑΕΚ αναφέρει τα εξής:

«Η ΠΑΕ ΑΕΚ ανακοινώνει την απόκτηση του Αργεντινού μεσοεπιθετικού Ignacio Martin Scocco. O 23 ετών μεσοεπιθετικός (29/5/1985) υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας τριών χρόνων».

Μετά την ολοκλήρωση της μεταγραφής, ο πρώην άσος της Πούμας δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα της ΑΕΚ τα εξής:

«Το όνειρο κάθε Λατινοαμερικανού ποδοσφαιριστή είναι να αγωνιστεί σε έναν μεγάλο σύλλογο της Ευρώπης και η ΑΕΚ είναι μια μεγάλη ομάδα.

Όταν ο εκπρόσωπός μου μου μετέφερε την πρόταση και το ενδιαφέρον της ΑΕΚ, δεν είχα καμία αμφιβολία ότι θέλω να παίξω εδώ. Δεν έχω παρακολουθήσει το ελληνικό πρωτάθλημα αλλά έχω παρακολουθήσει την ΑΕΚ σε παιχνίδια του Champions League και στο UEFA. Πρόκειται λοιπόν για μια δυνατή ομάδα που συμμετέχει πάντα σε ευρωπαϊκές διοργανώσεις και μάχεται για την κατάκτηση του τίτλου. Σε αυτή την ομάδα θέλω να συμμετέχω.

Θα είναι τιμή για μένα να είμαι συμπαίκτης με έναν ποδοσφαιριστή παγκόσμιας κλάσης, όπως είναι ο Ριβάλντο. Τον γνωρίζω, τον έχω παρακολουθήσει στα παιχνίδια του Mundial και είναι πρόκληση να αγωνίζομαι μαζί του. Επίσης, η παρουσία Αργεντινών παικτών στην ομάδα θα με βοηθήσει πολύ να προσαρμοστώ γρήγορα.

Μου έχουν ήδη πει για το ενδιαφέρον του κόσμου για μένα. Πιστεύω ότι θα ανταποκριθώ στις προσδοκίες των φιλάθλων και είμαι αποφασισμένος να παραδοθώ στη φανέλα αυτής της ομάδας. Έχω έρθει με την πρόθεση να παλέψω για αυτή την ομάδα».

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://forumaki.darkbb.com
kwstas12345
Υπεύθυνος Αθλητικής Ενότητας
Υπεύθυνος Αθλητικής Ενότητας



Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 710
Ηλικία : 30
Τόπος : Άλιμος
Ομάδα : Ολυμπιακός
Ασχολίες : Ποδόσδαιρο, Football Manager, PES 2008
Registration date : 06/02/2008

Ignacio Scocco Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ignacio Scocco   Ignacio Scocco EmptyΠεμ Ιουν 19, 2008 9:42 am

Μάλλον πρόκειται για πολύ καλό παίκτη.Να δούμε βέβαια αν θα πιάσει γιατί και ο Νούνιες πολύ καλός ήταν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vaggelis7
Καθημερινός Θαμώνας
Καθημερινός Θαμώνας
vaggelis7


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 647
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Ομάδα : Ολυμπιακός-Μάνστεστερ Γουνάϊτεντ-Ίντερ-Σεβίλλη
Ασχολίες : Αθλητισμός,video games
Registration date : 05/02/2008

Ignacio Scocco Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ignacio Scocco   Ignacio Scocco EmptyΠαρ Ιουν 20, 2008 7:20 am

Είναι δύσκολο για τέτοιους παίχτες αλλά ποτέ δεν ξέρεις.Εδώ έπιασε ο Μπλάνκο που δεν ήταν και πολύ γνωστός.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Giannis
Administrator
Administrator
Giannis


Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 442
Ηλικία : 31
Τόπος : Ηρακλειο
Ομάδα : AEK
Ασχολίες : Μπολικο
Registration date : 22/01/2008

Ignacio Scocco Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ignacio Scocco   Ignacio Scocco EmptyΔευ Ιουν 30, 2008 3:32 am

Ειναι πολυ καλος παιχτης αν και λιγο αλμυρος για τα δεδομενα της ΑΕΚ..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.forumaki.co.nr
 
Ignacio Scocco
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Forumaki :: Αθλητικα :: Ποδοσφαιρο :: Super League :: Το Βήμα της ΑΕΚ-
Μετάβαση σε: